W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szef MSWiA w Szczytnie: Odpowiedzialność za bezpieczeństwo to etos policyjnej służby

18.11.2024

– Ciężar odpowiedzialności za bezpieczeństwo obywateli i ambicja, żeby robić coraz więcej, są po prostu wpisane w etos policyjnej służby - powiedział minister Tomasz Siemoniak w Akademii Policji w Szczytnie. W poniedziałek, 18 listopada br. szef MSWiA wziął udział w uroczystej promocji na pierwszy stopień oficerski – podkomisarza Policji.

Minister Siemoniak stoi przy mównicy. Obok niego komendant Boroń i rektor-komendant Malasińska-Nagórny. Na pierwszym planie stojący plecami przyszli oficerowie Policji

Minister Tomasz Siemoniak podczas swojego wystąpienia gratulował nowo promowanym oficerom Policji. Podkreślił, że dzisiejsze wydarzenie to zasługa kadry Akademii Policji w Szczytnie.

Za każdą z tych promocji stoi też ogromna praca wykładowców, całego personelu akademii

– powiedział. 

Szef MSWiA mówi też o trudach codziennej służby.

Wszystko to, co jest zawarte w rocie ślubowania, nie jest jakąś rutyną, ale po prostu prawdą o służbie w Policji. Życzę Wam, żeby Wasza służba układała się w sposób zgodny z aspiracjami, marzeniami, z Waszym powołaniem. Służba państwowa ma swoje wymogi, ograniczenia, ale jest też niezwykłym honorem

– zwrócił się do nowych podkomisarzy Policji. 

Czekają was niełatwe chwile. Wyzwania związane z wojną, uchodźcami, imigrantami, nowe rodzaje przestępstw - to wszystko wymaga absolutnie najlepszych kadr Policji oraz ludzi, którzy będą potrafili się dostosowywać do nowych wyzwań i nowych zadań

– podsumował minister spraw wewnętrznych i administracji. 

W poniedziałek na pierwszy stopień oficerski – podkomisarza Policji – zostało promowanych 100 funkcjonariuszy – absolwentów szczycieńskiej uczelni. 

Minutą ciszy została uczczona pamięć funkcjonariusza-studenta Akademii Policji w Szczytnie, który zginął w nocy w wypadku w drodze na uczelnię. 

Przez rozpoczęciem uroczystości minister Tomasz Siemoniak, komendant główny Policji – nadinsp. Marek Boroń oraz komendant-rektor Akademii Policji w Szczytnie - insp. dr Agata Malasińska-Nagórny złożyli wieniec pod tablicą upamiętniającą policjantów zamordowanych w Kalininie. 

Akademia Policji w Szczytnie

Akademia Policji w Szczytnie ma wieloletnią tradycję w kształceniu funkcjonariuszy służb mundurowych oraz osób cywilnych. Swoje zadania realizuje poprzez: szkolenia, kursy, studia pierwszego i drugiego stopnia (stacjonarne i niestacjonarne), studia podyplomowe. Uczelnia kształci blisko 2,3 tys. studentów – ponad 1,8 tys. z nich to funkcjonariusze służb podległych MSWiA. 

Szczycieńska akademia współpracuje z uniwersytetami cywilnymi oraz pozostałymi uczelniami kształcącymi służby i formacje mundurowe w naszym kraju. Efektem są wspólne przedsięwzięcia naukowe, konferencje, seminaria oraz wymiana studentów. 

Ponadto uczelnia posiada uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora oraz doktora habilitowanego w dziedzinie nauk społecznych w dwóch dyscyplinach: nauki o bezpieczeństwie, nauki prawne.

Wideo

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}