W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nabór nr 1 w projekcie „Dostępny samorząd 2.0

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji informuje, o rozpoczęciu naboru nr 1 zgłoszeń jednostek samorządu terytorialnego (dalej: JST) w sprawie uczestnictwa w projekcie pn.: „Dostępny samorząd 2.0” (dalej: Projekt).

  1. Nabór nr 1 JST do projektu prowadzony jest na obszarze województw:

a) dolnośląskiego;
b) lubuskiego;
c) opolskiego;
d) śląskiego;
e) wielkopolskiego
f) zachodniopomorskiego.

  1. W naborze planowany jest wybór 80 JST.
  2. Nabór prowadzony jest wyłącznie za pośrednictwem skrzynki podawczej e-Puap MSWiA (adres skrzynki ePUAP: /MSWIA/SkrytkaESP).
  3. Zgłoszenie musi być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
  4. Nabór wniosków JST trwa od momentu upublicznienia informacji o rozpoczęciu naboru na stronie internetowej MSWiA do dnia 4 lipca 2024 r.
  5. W trakcie trwania naboru MSWiA udziela informacji dotyczących naboru. Pytania należy kierować na adres dostepnosc@mswia.gov.pl.

Informacje i wyjaśnienia dotyczące Projektu można uzyskać pod poniższymi nr telefonów, w odniesieniu do:
naboru zgłoszeń i grantów:

  • 47 728 47 09;
  • 47 728 47 04;
  • 47 728 15 03;
  • 47 728 46 82;
  • 47 728 48 83.

szkoleń i doradztwa:

  • 47 728 72 29;
  • 47 728 52 25.

Standardu Dostępności w Samorządzie:

  • 47 728 19 11;
  • 47 728 45 68.
  1. W trakcie trwania naboru MSWiA planuje organizację spotkań informacyjnych on-line (na platformie MS Teams) w terminach 20 i 27 czerwca 2024 r. w godz. 10:30-12:00.

Link do spotkania 20.06.2024 r.
Link do spotkania 27.06.2024 r.

Zestawienie pytań i odpowiedzi ze spotkań – do pobrania na końcu strony.

Dalsze informacje dotyczące Projektu oraz prowadzonego naboru JST do uczestnictwa w Projekcie są dostępne w załączonym Regulaminie uczestnictwa Jednostek Samorządu Terytorialnego w projekcie grantowym "Dostępny samorząd 2.0" (wraz z załącznikami) oraz na niniejszej stronie Projektu.

  1. W dn. 25 czerwca 2024 r. dokonano aktualizacji zapisów Regulaminu uczestnictwa JST w projekcie grantowym "Dostępny samorząd 2.0" - nabór nr 1 oraz aktualizacji treści załącznika nr 4 do ww. regulaminu pn. Wzór Indywidualnej karty oceny zgłoszenia.

    Zmiany w Regulaminie dotyczą zapisów w pkt 4 lit. c), w pkt 5 lit. a) oraz w pkt 6 lit. e) Rozdziału III.
    Zmiany wprowadzone do Indywidualnej karty oceny zgłoszenia mają charakter redakcyjny oraz doprecyzowujący i zapewniający spójność zapisów istniejących w Karcie z zapisami zaktualizowanego Regulaminu.
  2. W dn. 28 czerwca 2024 r. dokonano aktualizacji zapisów Regulaminu uczestnictwa JST w projekcie grantowym "Dostępny samorząd 2.0" - nabór nr 1.

    Zmiany w Regulaminie dotyczą zapisów w pkt. 2, w pkt. 6 oraz w pkt. 8 Rozdziału II. Zmiany te mają charakter redakcyjny oraz doprecyzowujący zapisy regulujące sytuacje pozostawienia bez rozpatrzenia zgłoszenia (formularza naboru JST do projektu grantowego "Dostępny samorząd 2.0").

  3. W dniu 4 lipca 2024 r. został zakończony nabór JST do uczestnictwa w projekcie "Dostępny samorząd 2.0". W trybie regulaminowym zostało złożonych 389 zgłoszeń.
    Lista zgłoszeń do pobrania znajduje się na dole strony – w części "Materiały".

  4. Zakończona została ocena formularzy zgłoszeniowych w ramach pierwszej tury naboru JST do uczestnictwa w projekcie grantowym pn. „Dostępny samorząd 2.0”. 

    Liczba zgłoszeń nadesłanych w wyznaczonym terminie (tj. do dnia 4 lipca 2024 r.), za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP MSWiA (adres skrzynki: ePUAP: /MSWIA/SkrytkaESP), wynosi 390.

    Wszystkie zgłoszenia - formularze naboru zostały ocenione przez Komisję Oceny Zgłoszeń, powołaną w dn. 9 lipca 2024 r. przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, składającą się z pracowników Departamentu Funduszy Europejskich MSWiA.

    W dniu 2 września 2024 r. zakończono proces wysyłania – za pośrednictwem ePUAP – pism do 390 JST z wynikami oceny.  

    Formularze naboru były oceniane według kolejności ich wpływu na ww. skrzynkę podawczą ePUAP MSWiA (Grantodawca zwraca uwagę, że w zestawieniu pn. Lista zgłoszeń JST podlegających ocenie KOZ, opublikowanym na stronie projektu grantowego „Dostępny samorząd 2.0”, JST zostały uszeregowane wg kolejności wpływu formularzy naboru – z wyjątkiem ostatniej jednostki, która pierwotnie nie została uwzględniona na Liście zgłoszeń).

    Grantodawca, mając na względzie zapisy pkt 17 Rozdziału II Regulaminu uczestnictwa JST w projekcie grantowym „Dostępny samorząd 2.0” [nabór nr 1], zamieścił zaktualizowaną Listę zgłoszeń JST podlegających ocenie KOZ (dodano jeden samorząd, który złożył formularz naboru w trybie regulaminowym). 

    Aktualna Lista zgłoszeń do pobrania znajduje się na dole strony – w części „Materiały".

    Ocenę formularzy naboru, wg przyjętych kryteriów oceny, przeprowadziła Komisja Oceny Zgłoszeń w następującym składzie:

    1.    Iwona Olędzka - przewodniczący KOZ,
    2.    Filip Sobkowski – zastępca przewodniczącego KOZ,
    3.    Artur Modzelewski – sekretarz KOZ,
    4.    Agnieszka Chuderska – członek KOZ,
    5.    Agnieszka Wolska-Trepka – członek KOZ,
    6.    Adam Misiuwianiec – członek KOZ,
    7.    Edyta Staniszewska-Strasz – członek KOZ,
    8.    Iwona Stańczak - członek KOZ.

    Skład KOZ nie był zmieniany w toku jej prac.

  5. W ramach pierwszej tury naboru, KOZ dokonała wyboru 80 JST - z obszaru województw: dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, śląskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego - które spełniły kryteria formalne i kryteria dostępu oraz otrzymały największą liczbę punktów w ramach kryteriów premiujących, stosownie do postanowień rozdz. III pkt 13-15 Regulaminu uczestnictwa JST w projekcie grantowym „Dostępny samorząd 2.0” [nabór nr 1]. 

    W przypadku, gdy dwie lub więcej JST otrzymały taką samą liczbę punktów premiujących, o ich kolejności na liście rankingowej zdecydowała procentowa wartość wskaźnika dochodów podatkowych na 1 mieszkańca w stosunku do średniej dla grupy porównawczej (odpowiednio gmin i powiatów). 
    Wyższą pozycję na liście rankingowej uzyskała ta JST, której wartość wskaźnika dochodów podatkowych na 1 mieszkańca w stosunku do średniej dla grupy porównawczej była niższa. Jest to istotne w kontekście 24 JST, które w wyniku oceny formularzy naboru otrzymały 15 pkt, lecz tylko 8 z nich znalazło się na liście rankingowej [na miejscach od 73. do 80.]. 

    W dn. 13 września 2024 r. Grantodawca zatwierdził ostateczny wynik naboru w formie listy rankingowej 80 JST zakwalifikowanych do udziału w projekcie grantowym „Dostępny samorząd 2.0” (z uwzględnieniem rozpatrzonych skarg). 

    Oprócz ww. listy, Grantodawca postanowił opublikować również dodatkową listę, zawierającą dane 24 samorządów, które otrzymały 15 pkt podczas oceny formularzy naboru – tj. listę wyjaśniającą, które z tych samorządów oraz dlaczego zostały zakwalifikowane do udziału w projekcie, a które nie.

    Lista rankingowa JST zakwalifikowanych do udziału w projekcie oraz lista JST, które otrzymały 15 pkt podczas oceny zgłoszeń, znajdują się na dole strony – w części „Materiały".

    Z każdą JST zakwalifikowaną do uczestnictwa w projekcie zostanie zawarta tzw. umowa uczestnictwa. 
    Po zakończeniu uczestnictwa w części szkoleniowo-doradczej Projektu oraz po spełnieniu warunków określonych w rozdziale VIII pkt 1 Procedur dot. realizacji projektu grantowego pn. „Dostępny samorząd 2.0”, stanowiących załącznik nr 2 do ww. Regulaminu, z JST zostanie zawarta umowa o powierzenie grantu, o której mowa w art. 41 ust. 7 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 (Dz. U. z 2022 r., poz. 1079 z póŹn. zm.).
     

Materiały

Regulamin uczestnictwa JST w projekcie grantowym „Dostępny samorząd 2.0”
Regulamin​_naboru​_JST​_do​_projektu​_Dostępny​_samorząd​_20​_​_28062024​_r-sig.pdf 1.23MB
Zał. nr 1 – Zasady uczestnictwa JST w projekcie grantowym
zalacznik​_nr​_1​_do​_regulaminu.pdf 0.97MB
Zał. nr 2 – Procedury dot. realizacji projektu grantowego pn. „Dostępny samorząd 2.0"
zalacznik​_nr​_2​_procedury​_dot​_realizacji​_projketu​_grantowego​_pn​_dostepny​_samorzad.pdf 4.97MB
Zał. nr 3 – Wzór formularza naboru JST
zalacznik​_nr​_3​_formularz​_naboru.pdf 0.30MB
Zał. nr 4 – Wzór Indywidualnej karty oceny zgłoszenia
zalacznik​_nr​_4​_indywidualna​_karta​_oceny​_zgloszenia​_aktualizacja​_25062024.pdf 0.42MB
Zał. nr 5 – Wzór umowy uczestnictwa w projekcie grantowym pn. „Dostępny samorząd 2.0”
zalacznik​_nr​_5​_wzor​_umowy​_uczestnictwa​_dostepny​_samorzad​_20.pdf 0.83MB
Zał. nr 6 – Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych w MSWiA na potrzeby naboru do projektu grantowego pn. „Dostępny samorząd 2.0”
zalacznik​_nr​_6​_klauzula​_informacyjna.pdf 0.78MB
Zestawienia do wyliczenia wartości kryteriów statystycznych
zestawienia​_do​_wyliczenia​_wartości​_kryteriów​_statystycznych.zip 5.13MB
Spotkanie informacyjne - prezentacja
Spotkanie​_informacyjne​_-​_prezentacja.pdf 0.94MB
Pytania i odpowiedzi - Dostępny samorząd 2.0
OPRACOWANE​_PYTANIA​_wersja​_ost.DOCX 0.09MB
LISTA ZGŁOSZEŃ JST podlegających ocenie KOZ.
LISTA​_ZGŁOSZEŃ​_JST​_(podlegających​_ocenie​_KOZ)​_aktualizacja.pdf 0.84MB
Lista rankingowa JST zakwalifikowanych do udziału w projekcie grantowym „Dostępny samorząd 2.0”
Lista​_rankingowa​_JST​_zakwalifikowanych​_do​_udziału​_w​_projekcie​_grantowym​_„Dostępny​_samorząd​_20”-sig.pdf 0.45MB
Lista JST które otrzymały 15 pkt podczas oceny zgłoszeń
Lista​_JST​_które​_otrzymały​_15​_pkt​_podczas​_oceny​_zgłoszeń-sig.pdf 0.42MB
{"register":{"columns":[]}}