Sprawca przemocy w rodzinie stanie przed sądem. Sprawa Prokuratury Rejonowej Szczecin –Zachód w Szczecinie.
14.10.2021
Prokurator Rejonowy Szczecin –Zachód w Szczecinie skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad wspólnie zamieszkującą z nim pokrzywdzoną, poprzez wszczynanie bezpodstawnych awantur w trakcie których ubliżał jej słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne , groził oraz stosował przemoc fizyczną, którego to czynu dopuścił się w warunkach recydywy wielokrotnej, tj. o czyn z art. 207 § 1 kk w zw. z art. 64 § 1 kk i inne.
Prokurator Rejonowy Szczecin – Zachód w Szczecinie skierował do Sądu Rejonowego Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono psychiczne i fizyczne znęcanie się nad konkubiną. Mężczyzna w okresie od stycznia 2020 r. do 19 czerwca 2021 r. w Szczecinie, znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których przejawiał wobec kobiety agresję. W trakcie awantur ubliżał jej słowami powszechnie uważanymi za obelżywe oraz groził pozbawieniem życia. Dodatkowo mężczyzna stosował przemoc fizyczną w postaci uderzania pięściami i kopania pokrzywdzonej po całym ciele. Natomiast w lutym 2021r. na skutek uderzenia pokrzywdzonej głośnikiem w głowę spowodował u niej ranę tłuczoną długości 3 cm wymagającą zaopatrzenia medycznego.
Zarzucanego mu czynu mężczyzna dopuścił się w warunkach recydywy wielokrotnej.
Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.
Podejrzany (lat 73) był w przeszłości karany sądownie.
Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo m.in. na podstawie art. 207 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Natomiast w przypadku przestępstw popełnionych w warunkach recydywy wielokrotnej sąd wymierza karę w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia , a może ją wymierzyć do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.
- Ostatnia modyfikacja:
- 15.10.2021 14:42 Roman Urbański
- Pierwsza publikacja:
- 15.10.2021 14:42 Roman Urbański