W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Konferencja oświatowa. Wojewoda na spotkaniu z dyrektorami szkół

27.08.2024

Dyrektorzy szkół i innych placówek oświatowych są adresatami cyklu konferencji przygotowanych przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku, a poświęconych podsumowaniu minionego i organizacji pracy nowego roku szkolnego. W dzisiejszym spotkaniu, z udziałem wojewody pomorskiej Beaty Rutkiewicz, wzięli udział przedstawiciele placówek oświatowych z Gdańska, powiatów gdańskiego i nowodworskiego.

kobieta (wojewoda) stoi w dużej sali i przemawia, za nią tablica z napisem rok szkolny 20245/2025

Tematy konferencji

  • awans zawodowy nauczycieli
  • działalność kuratorium
  • nowości w nowym roku szkolnym
  • kierunki polityki oświatowej państwa: edukacja prozdrowotna w szkole; edukacja obywatelska; edukacja dla bezpieczeństwa i proobronna; zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży; rozwój umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli; kształtowanie myślenia analitycznego; wspieranie rozwoju umiejętności zawodowych, praca z uczniem z doświadczeniem migracyjnym
  • zmiany w przepisach prawnych: ocenianie prac domowych w szkołach podstawowych (od września 2024 ograniczenie zadań pisemnych i praktycznych - rozporządzenie ministra edukacji z 22 marca 2024 r.); rezygnacja z wliczania ocen z religii i etyki (od września 2024 oceny z religii i etyki nie będą wliczane do średniej ocen rocznych lub końcowych ocen kwalifikacyjnych uczniów, zmiany dotyczą szkół podstawowych i ponadpodstawowych); ujednolicenie godzin nauki języka mniejszości narodowej (od września 2024 - uczeń należący do mniejszości narodowej będzie miał 3 godziny tygodniowo dodatkowej nauki języka mniejszości narodowej)
  • zmiany w przepisach – ochrona małoletnich (przeciwdziałanie zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym)
  • zmiany w przepisach – uczniowie z Ukrainy (w roku szkolnym 2024/25 uczniowie ukraińscy zdają egzamin ósmoklasisty wyłącznie z matematyki i języka obcego nowożytnego – mogą zdawać egzamin z języka polskiego po złożeniu wcześniejszej deklaracji; wprowadzenie odrębnych zasad przeliczania punktów podczas rekrutacji w przypadku zdawania egzaminu wyłącznie z matematyki i języka obcego nowożytnego, doprecyzowanie okresu pobierania dodatkowej nauki języka polskiego grupie międzyszkolnej)

Konferencja odbyła się w gmachu Politechniki Gdańskiej.

 

{"register":{"columns":[]}}