W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nabór na członka Rady Narodowego Funduszu Zdrowia

10.12.2009

Rada Działalności Pożytku Publicznego zaprasza do składania ofert do uczestnictwa w pracach Rady Narodowego Funduszu Zdrowia

Szczegółowe zadania Rady NFZ określa art. 100 ust. 1 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r., Nr 164, poz. 1027 z póĽ. zm.)

USTAWA Z DNIA 27 SIERPNIA 2004 R. O ŚWIADCZENIACH OPIEKI ZDROWOTNEJ FINANSOWANEJ ZE ŚRODKÓW PUBLICZNYCH

Spośród zgłoszonych kandydatur, Rada Działalności Pożytku Publicznego dokona rekomendacji jednej osoby, która, stosownie do art. 99 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r., Nr 164, poz. 1027 z póĽ. zm.), zostanie powołana w skład Rady NFZ przez Prezesa Rady Ministrów.

Zgodnie z art. 99 ust. 5 i ust. 6 przedmiotowej ustawy w skład Rady Funduszu wchodzą osoby, które spełniają łącznie następujące kryteria:

  1. nie zostały prawomocnie skazane za przestępstwo popełnione umyślnie;
  2. posiadają wykształcenie wyższe;
  3. posiadają wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków członka Rady Funduszu;
  4. posiadają uprawnienia konieczne do zasiadania w radach nadzorczych jednoosobowych spółek Skarbu Państwa, zgodnie z odrębnymi przepisami.

 Członkowie Rady Funduszu nie mogą być jednocześnie:

  1. pracownikami Funduszu;
  2. świadczeniodawcami;
  3. właścicielami apteki, hurtowni farmaceutycznej lub podmiotu wytwarzającego produkty lecznicze i wyroby medyczne;
  4. posiadaczami akcji lub udziałów w spółkach prowadzących podmioty, o których mowa w pkt 2 i 3;
  5. osobami, o których mowa w art. 112 ust. 1 pkt 2-8.

Osoby kandydujące do składu Rady objęte są ponadto obowiązkiem lustracyjnym (z wyjątkiem osób urodzonych po dniu 31 lipca 1972 r.). Organem właściwym do przedłożenia oświadczenia lustracyjnego jest Minister Zdrowia.

 

Zgłoszenia z dopiskiem „Nabór: Rada NFZ” należy składać do dnia 7 stycznia 2010 r., do godz. 16.15 (decyduje data wpłynięcia do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej) na adres:

Departament Pożytku Publicznego
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
Ul. Nowogrodzka 1/3/5
00-513 Warszawa

oraz w wersji elektronicznej na adres: Malgorzata.Saracyn@mpips.gov.pl

Do zgłoszenia należy dołączyć:

  • CV,
  • list motywacyjny,
  • kserokopie dokumentów dotyczących wykształcenia i kompetencji kandydata, potwierdzonych za zgodność,
  • rekomendację organizacji pozarządowej/pozarządowych popierającej kandydaturę,
  • informację o spełnieniu wszystkich wymogów wymienionych w ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej ze środków publicznych (Dz. U. z 2008 r., Nr 164, poz. 1027 z póĽ. zm.), (ze stosownym dokumentem potwierdzającym lub oświadczeniem).

*Organizacjami pozarządowymi są, zgodnie z art. 3 ust. 2 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, niebędące jednostkami sektora finansów publicznych, i niedziałające w celu osiągnięcia zysku, osoby prawne lub jednostki nieposiadające osobowości prawnej utworzone na podstawie przepisów ustaw, w tym fundacje i stowarzyszenia, z zastrzeżeniem ust.4.

{"register":{"columns":[]}}