W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Zaproszenie na seminarium: Społeczeństwo obywatelskie we współczesnej Polsce – realizacja idei pożytku publicznego. Potencjał, szanse rozwojowe i zagrożenia

20.10.2017

Pełnomocnik Rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego zaprasza do udziału w seminarium pt. Społeczeństwo obywatelskie we współczesnej Polsce – realizacja idei pożytku publicznego. Potencjał, szanse rozwojowe i zagrożenia. 7 listopada 2017 roku, siedziba Kancelarii Prezesa Rady Ministrów godz. 14.00.

Pełnomocnik Rządu ds. społeczeństwa obywatelskiego zaprasza do udziału w seminarium pt.

Społeczeństwo obywatelskie we współczesnej Polsce – realizacja idei pożytku publicznego. Potencjał, szanse rozwojowe i zagrożenia.

W dyskusji panelowej wezmą udział:

  • Kazimierz Frieske, Akademia Pedagogiki Specjalnej
  • Marek Rymsza, Uniwersytet Warszawski
  • Dariusz Gawin, Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk
  • Krzysztof Jasiecki, Uniwersytet Warszawski

Moderatorem dyskusji panelowej będzie Wojciech Misztal z Akademii Pedagogiki Specjalnej. Wydarzenie to planowane jest jako początek szerszej debaty na temat idei pożytku publicznego, realizacji zasady pożytku publicznego w polskim prawie, w tym bardzo szerokiego zakresu działalności pożytku publicznego, i zasadności wyróżniania organizacji pożytku publicznego. W jego trakcie obok wystąpień i dyskusji zaproszonych panelistów będzie możliwość zabrania głosu przez pozostałych uczestników seminarium.

Seminarium odbędzie się w dniu 7 listopada 2017 roku w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w Sali T. Mazowieckiego, w godzinach 14:00 – 16:00. Zainteresowanych udziałem w seminarium prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres Pawel.Filip@kprm.gov.pl w terminie do dnia 30 października 2017 roku. W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia i nazwiska, nazwy reprezentowanej organizacji oraz adresu mailowego do korespondencji. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.