W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

XI Forum Ekonomiczne Młodych Liderów w Nowym Sączu

07.09.2016

Pełnomocnik Rządu do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego wziął udział w odbywającym się w dniach 5 – 9 września 2016 r. w Nowym Sączu XI. Forum Ekonomicznym Młodych Liderów.

Organizatorami Forum jest Fundacja Europejski Dom Spotkań w Lublinie oraz Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Młodzi liderzy z całej Europy spotykają się rokrocznie, aby rozmawiać na temat przyszłości Europy oraz młodego pokolenia. Celem, który przyświeca Forum Ekonomicznemu Młodych Liderów jest stworzenie międzynarodowego think-thanku – składającego się z reprezentantów przyszłych europejskich elit, oddziałujących zarówno na płaszczyźnie lokalnej w swoich krajach, jak i inicjujących wspólnie międzynarodowe projekty i przedsięwzięcia.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 400 liderów z 43 państw. Wśród nich byli młodzi przedsiębiorcy, liderzy organizacji pozarządowych, stowarzyszeń biznesowych, a także młodzi pracownicy naukowi i dziennikarze.

Tegoroczna edycja Forum poświęcona była kwestiom przedsiębiorczości startupowej, samorządu oraz wyzwaniom stojących przed rynkiem pracy oraz współczesną edukacją – zarówno na poziomie szkół średnich, jak i uczelni wyższych.

Pełnomocnik Rządu do Spraw Społeczeństwa Obywatelskiego wziął udział w odbywającym się w ramach Forum panelu dyskusyjnym pt. „Dla wolności i solidarności” wraz z Panią Sonią Angiolin, Association Informo, reprezentującą Włochy, Panem Wojciechem Kolarskim, Podsekretarzem Stanu w Kancelarii Prezydenta RP, Panem Michałem Łuczewskim, Dyrektorem Centrum Myśli Jana Pawła II, Panem Krzysztofem Michałkiewiczem, Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Panią Marią Stipic Bagaric reprezentującą Caritas Banja Luca. Dyskusję moderował Pan Paweł Nowak.

W swoich wypowiedziach Pełnomocnik skoncentrował się na kwestiach związanych z uczestnictwem osób młodych i starszych w wolontariacie. W tym kontekście przedstawił plany i założenia Polskiego Korpusu Solidarności. Za największe bariery rozwojowe uznał brak systematycznej rekrutacji, niedostateczne poinformowanie zainteresowanych o możliwości odbycia wolontariatu oraz luki w edukacji prawnej wśród wolontariuszy. Podkreślił, że celem programu jest zwiększenie społecznego zaangażowania obywateli na rzecz wspierania wolontariuszy i organizacji wolontariackich. Dodał przy tym, że jednym z podstawowych obszarów działania Korpusu będzie pomoc zapomnianym działaczom Ruchu Solidarność.

 


Linki:

Strona forum

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}