W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

VIII posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego

28.03.2023

28 marca 2023 r. w siedzibie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie odbyło się VIII posiedzenie plenarne Rady Działalności Pożytku Publicznego kadencji 2021-2024. Posiedzenie poprowadzili współprzewodniczący Rady: Wojciech Kaczmarczyk oraz Szymon Dziubicki.

VIII posiedzenie Rady Działalności Pożytku Publicznego

Spotkanie rozpoczęto dyskusją na temat wpływu wzrostu kosztów utrzymania i działalności organizacji pozarządowych przeznaczanych na realizację ich misji i kondycję trzeciego sektora w Polsce. Obradujący podjęli także temat stosowania zapisów ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w zakresie zlecania zadań publicznych. W kolejnym punkcie posiedzenia głos zabrał Wojciech Kaczmarczyk - Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, który omówił założenia regulaminu konkursu dotyczące dofinansowania kapitałów żelaznych w ramach PROO Priorytetu 2b. Uczestnicy posiedzenia mieli również możliwość wysłuchania sprawozdań z prac zespołów problemowych. Posiedzenie zakończyło się prezentacją  wstępnych założeń planowanego nowego programu wspierania rozwoju społeczeństwa obywatelskiego – programu międzynarodowego.

 

Rada Działalności Pożytku Publicznego jest organem opiniodawczo-doradczym Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego powołanym na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. 2020 poz. 1057, z późn. zm.). Rada została powołana po raz pierwszy w dniu 27 listopada 2003 r.

Rada Działalności Pożytku Publicznego jest jedynym ciałem instytucjonalizującym zasadę dialogu obywatelskiego oraz współpracę pomiędzy sektorem publicznym a trzecim sektorem. Stanowi ona dopełnienie instytucji realizujących zasadę dialogu społecznego i sytuuje się obok Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu oraz Rady Dialogu Społecznego.

{"register":{"columns":[]}}