W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Kierowca po spożyciu alkoholu przewoził pasażerów autobusem

05.08.2024

0,44 promila alkoholu miał w wydychanym powietrzu kierowca autobusu linii regularnej. Przewoził pasażerów w momencie zatrzymania do kontroli przez patrol ciechanowskiej Inspekcji Transportu Drogowego. 50-latka po spożyciu alkoholu przejęli do dalszych czynności funkcjonariusze Policji.

Miejsce zatrzymania do kontroli kierowcy autobusu linii regularnej w stanie po spożyciu alkoholu. Inspektorzy ciechanowskiej Inspekcji Transportu Drogowego przekazali 50-latniego kierującego do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W poniedziałek (5 sierpnia), inspektorzy mazowieckiej ITD prowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców ciężarówek, busów i autobusów. W trakcie porannych działań, funkcjonariusze wyposażeni w alkomaty przesiewowe, sprawdzili trzeźwość 443 kierujących. Na Alei Niepodległości w Ciechanowie, patrol ITD zatrzymał autobus linii regularnej. W momencie zatrzymania w autobusie przewożeni byli pasażerowie. Mężczyzna wykonywał zarobkowy przewóz osób nas trasie pomiędzy Ciechanowem i jednym z miast na terenie powiatu ciechanowskiego. Alkomat przesiewowy wykazał obecność alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierującego. Na miejsce został wezwany patrol drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Pierwsze badanie, przeprowadzone policyjnym alkomatem, dało wynik 0,24 mg/l (0,5 promila) alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę. Kolejne badanie wykazało 0,21 mg/l (0,44 promila) alkoholu. 50-latka, kierującego autobusem w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, przejęli do dalszych czynności policjanci. Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) stanowi wykroczenie, za które orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów i podlega karze aresztu lub grzywny nie niższej niż 2500 złotych.

Nieodpowiedzialni kierowcy, którzy decydują się na jazdę po alkoholu, ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy i odpowiedzialnością karną. Stanowią zagrożenie zdrowia i życia dla innych uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu wpływa na zdolność prowadzenia pojazdu. Alkohol obniża koncentrację i opóźnia czas reakcji kierowcy. Inspekcja Transportu Drogowego po raz kolejny apeluje do kierowców o zachowanie rozsądku. Jazda zgodna z przepisami i przewidywanie sytuacji na drogach to najlepsza metoda na bezpieczny dojazd do celu podróży.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}