W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Posprzątano strych kościoła w Sulechowie - obszar Natura 2000 Sulechów PLH080043

26.11.2020

W ramach działań z zakresu ochrony czynnej wykonano prace obejmujące sprzątanie odchodów nietoperzy na strychu kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie. Celem działań było zabezpieczenie kościoła przed skutkami przebywania w nim kolonii rozrodczej nocka dużego Myotis myotis, chronionego w obszarze Natura 2000 Sulechów.

Oświetlony strych kościoła i podłoga zabezpieczona czarną folią, w tle widać człowieka wykonującego prace.

W dniu 24 listopada 2020 roku, zakończono prace obejmujące sprzątanie odchodów nietoperzy na strychu kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie, zabezpieczające kościół przed skutkami przebywania w nim kolonii rozrodczej nocka dużego Myotis myotis, chronionego w obszarze Natura 2000 Sulechowie PLH080043.


Powyższe działanie współfinansowane jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze w ramach zadania pod nazwą:  „Wsparcie różnorodności biologicznej poprzez ochronę czynną na obszarach chronionych położonych na terenie województwa lubuskiego”, podzadanie: Sprzątanie odchodów nietoperzy w kolonii rozrodczej nocka dużego Myotis myotis na strychu kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża w Sulechowie, chronionego w obszarze Natura 2000 Sulechów PLH080043.


Przedmiotowe działanie realizowane jest na podstawie planu zadań ochronnych (zad. A2) ustanowionego zarządzeniem nr 29/2013 Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim z dnia 23 października 2013 r. w sprawie ustanowienia planu zadań ochronnych dla obszaru Natura 2000 Sulechów PLH080043.


W ramach prac posprzątano (zebrano, wyniesiono poza obręb kościoła i zagospodarowano) guano nietoperzy, nagromadzone na belkach więźby dachowej oraz na podłodze strychu kościoła, w miejscu gdzie przebywa kolonia rozrodcza nocków dużych.  

 

logo

 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}