W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „Lubuskie EKOlogiczne”

09.09.2022

Konkurs organizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego ma na celu m.in. zachęcić jego uczestników do poszerzania wiedzy o ekologii. Podczas finałowej gali wręczono nagrody dla laureatów w czterech kategoriach: rysunek, wiersz, piosenka i fotografia.

W dużej sali do zdjęcia pozuje grupa kilkudziesięciu osób, dorosłych i dzieci. W tle na ekranie znajduje się napis Lubuskie Ekologiczne.

Już kolejny raz kilkudziesięcioro młodych Lubuszan wzięło udział w konkursie „Lubuskie EKOlogiczne”. W przygotowanych pracach konkursowych poruszali tematy związane z postawami ekologicznymi, zwracali uwagę na zagrożenia, z jakimi musi mierzyć się środowisko naturalne, a także ukazywali piękno lubuskiej przyrody. Celem konkursu jest bowiem popularyzacja postaw ekologicznych, edukacja przyrodnicza oraz uwrażliwienie na otaczającą naturę.  

Podczas finałowej gali odbywającej się 8 września br. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Grze zostali zaprezentowani zwycięzcy poszczególnych kategorii. Kapitułę wręczającą nagrody tworzyli Stanisław Tomczyszyn- Wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Alina Jągowska- Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Lubuskiego, prof. dr hab. Leszek Jerzak- Dyrektor Instytutu Nauk Biologicznych, Kierownik Katedry, Józef Kruczkowski- Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim oraz Lubuska Wicekurator Oświaty Katarzyna Pernal-Wyderkiewicz.

Józef Kruczkowski w krótkim wystąpieniu opowiedział również o ekologii i jej znaczeniu dla środowiska naturalnego oraz o zasobach przyrodniczych naszego regionu. Wśród nagród wręczonych zwycięzcom znalazł się także album fotograficzny pt. Orły, kanie i rybołowy. Majestat i Piękno Ziemi Lubuskiej, wydany przez RDOŚ w Gorzowie Wielkopolskim.

Zaangażowanie dzieci i młodzieży w inicjatywy związane z ochroną przyrody jest niezwykle ważne i budujące. Bowiem kształtowanie proekologicznych postaw młodego pokolenia jest szansą na zmniejszenie skali zmian klimatycznych, jakim współcześnie stawiamy czoła.

 

Źródło zdjęć: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego/ Paweł Wańczko-Lubuskie.pl

Zdjęcia (8)

{"register":{"columns":[]}}