W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Udział pracowników RDOŚ Gorzów Wielkopolski w naradzie specjalistów z Lasów Państwowych

11.04.2024

Podczas corocznej narady specjalistów ochrony lasu i ochrony przyrody nadleśnictw organizowanej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinie pracownicy RDOŚ w Gorzowie Wielkopolskim przedstawili zagadnienia związane z ochroną gatunkową oraz inwazyjnymi gatunkami obcymi.

Grupa kilkudziesięciu osób siedzi w dużej sali. na drugim planie po prawej stronie stoi mężczyzna, który patrzy na duży ekran wiszący na ścianie.

W Łagowie, na terenie OW „Leśnik” Nadleśnictwa Świebodzin, 9 kwietnia 2024 roku, odbyła się narada RDLP w Szczecinie oraz przedstawicieli zaproszonych instytucji, w której, m.in. wzięli udział Michał Bielewicz Regionalny Konserwator Przyrody p.o. Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gorzowie Wielkopolskim oraz pracownicy Wydziału Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000 — Daria Jachimowska i Anita Kruszewska.

W trakcie spotkania specjalistów ochrony lasu i ochrony przyrody nadleśnictw RDLP w Szczecinie, prelegenci wygłosili liczne referaty, w tym dotyczące aspektów związanych z realizowaniem zadań ochrony przyrody. Pracownicy RDOŚ w referatach, pt. „Ochrona gatunkowa zwierząt – strefy ochrony ptaków w ujęciu prawnym i praktycznym” oraz „Prawne aspekty zwalczania IGO – inwazyjnych gatunków obcych” przybliżyli i poddali dyskusji ważniejsze aspekty ochrony gatunków szczególnej troski, jak również formalno-praktyczne zagadnienia związane z występowaniem IGO na terenie województwa lubuskiego.

W naradzie wzięli udział również przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Zielonej Górze i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie.

W celu zacieśniania współpracy pomiędzy naszymi jednostkami niezwykle istotna i pożądana jest dalsza nieustanna wymiana wiedzy i doświadczeń, z przenikających się dziedzin gospodarowania lasami i realizacji ochrony cennych zasobów przyrodniczych, szczególnie w atmosferze życzliwości, zrozumienia i aktywnego podejmowania dalszej współpracy na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego i zadowolenia osób korzystających z jego nieocenionych zasobów.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}