W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Pleszew po raz drugi przy wsparciu unijnym inwestuje w gospodarkę ściekową

Ponad 6 milionów złotych dofinansowania udostępni Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na drugi etap uporządkowania gospodarki ściekowej w Pleszewie w województwie wielkopolskim. Przedsięwzięcie o wartości przeszło 11 milionów złotych zostanie zasilone z unijnego Funduszu Spójności.

Do końca marca 2020 r. Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie będzie porządkowało tamtejszą sieć kanalizacyjną dzięki zawartej 4 kwietnia 2018 r. umowie w NFOŚiGW, którą podpisali: Prezes Zarządu NFOŚiGW Kazimierz Kujda oraz Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Pleszewie Grzegorz Knappe w obecności Burmistrza i Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew – Mariana Adamka i Arkadiusza Ptaka. Źródłem dotacji dla projektu będzie działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach w ramach II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, dla której Narodowy Fundusz – na podstawie porozumienia z Ministerstwem Środowiska – jest instytucją wdrażającą.

Pleszewskie przedsięwzięcie obejmuje: remont i przebudowę kanału ogólnospławnego wraz z rozdzieleniem kanalizacji sanitarnej i deszczowej (o długości około 2 kilometrów), przebudowę 3 kilometrów sieci wodociągowej oraz wymianę sieci gazowej wraz z urządzeniami na oczyszczalni ścieków w Zielonej Łące. Lokalna inwestycja umożliwi podłączenie 15 nowych użytkowników sieci kanalizacyjnej i tyle samo osób skorzysta z ulepszonego oczyszczania ścieków.

To już drugi projekt, który uzyskał dofinansowanie w ramach POIiŚ 2014-2020. W czerwcu 2016 r. – na podstawie zawartej wówczas umowy – wsparcie otrzymało przedsięwzięcie pn. „Uporządkowanie gospodarki ściekowej w Aglomeracji Pleszew”, którego całkowite koszty oszacowano na blisko 20 milionów złotych, a dotacja wyniosła ponad połowę tej kwoty (ponad 10 milionów złotych).

{"register":{"columns":[]}}